Beğen
2
2
  Lütfen filmi izledikten sonra diğer izleyen arkadaşlar için bilgi verici yorumlar atın. Teşekkürler...
BENZER FİLMLER

Kapan 2017 izle

-

Get Out

Kapan 2017 izle
 Editörün Önerisi
PUAN : 5.3
Kapan 2017 izle 5.3 / 10 33 kullanıcı oyu.
  • Süre: 104 Dk.
  • Vizyon: 2017
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 761
  • Favori: 0
  • İMDB: 8.0
  • Kalite: 720P
  • Dublaj
Kapan – Get Out filmi, 8.0/10  puan alarak  yapımı olan filmin konusunda ise,Türün fanatikı olarak klasik vehamet sinemasını çağıl vehamet’ya tercih etmemin sebeplerinden biri de sanırım eski devrin en başarılı örneklerinin türün gerektirdiği elementleri sosyopolitik mesajlarla çok önemli bir şekilde karıştırmaktaki ustalığıydı. George Romero’nun zombi şaheseri Dawn of the Dead, tabii ki türünün gerektirdiği süspans ile gore ve kan efektlerini bol bolca sunuyordu, fakat bununla beraber yükselmekte olan ruhsuz tüketici kültürünü de akıllı bir biçimde iğneliyordu. Diğer bir sürü belirgin örneği bir kenara bırakın, safi Romero ve John Carpenter’ın filmografisinin yarısı bu biçim tür/ileti bileşimleriyle doludur.

Kapan İZLE,İşte bu bileşimi seven bir korku fanatikı olarak Kapan, süspans bazlı çağıl bağlarımsız tehlike sinemasından çok haz almamıs bir izleyici olarak resmen ilaç gibi geldi. Son yıllarda kan ve gore yerine 70'ler stili gerilim ve atmosfer yakalamaya çalışarak popüler olan filmler, ya sağlam senaryolarına karşın türün gerektirdiği korkuyu ortaya koyamıyorlarlar (The Babadook), yahut fos senaryonun eksikliklerini etkileyici tonal görsellerle kapatmaya çalışıyorlar (It Follows). Kapan, bu bakımdan mükemmel bir denge sunuyor.

Hem mevzunun sürprizlerini incelikle adım adım açan sağlam bir senaryoya sahip. Hem süspans ve atmosfer bakımından türün gereksinimlerini aradan çıkarırken akılda kalan ilginç ve şaşırtıcı ve hayret verici yenilikler sunuyor. Aynı zamanda günümüz ABD’sindeki ırkçılık hakkında güçlü bir alegori oluşturan bir bildiri filmi yaratıyor. Bu muhteşem paketin üstüne bu denli başarılı bir vehamet filminin skeç dünyasından gelen, Kapan vizyona girmeden önce safi komedi ile tanınan Jordan Peele’den gelmesi ise mükemmel bir sürpriz oluyor. İlk uzun metraj filmini sunan Peele, komediyle birlikte korku dünyasında da kalıcı bir yeri olduğunu kanıtlıyor.

Filmin hikayesi hakkında açıkcası ne kadar azca informasyon versem o kadar iyi. Bu yüzden fragmanlarda gördüklerimizin ötesine pek kaymamakta yarar var. Beyaz kız arkadaşı Rose’un (Allison Williams) ailesini ziyaret etmeye gidecek olan siyahi genç Chris (Daniel Kaluuya), bu aradaki ırk farkı yüzünden biraz ürkektir. Fakat Rose’un ailesinin liberal olduğu ve hiç bir halde ırkçı olmadığını söylemesi Chris’in içini biraz rahatlatır. İlk bakışta Catherine Keener ve Bradley Whitford’un harikülade nuanslı performanslarıyla akılda kalan ebevenyler, gerçekten de ırkçı değil gibilerdir. Hatta bir bakıma siyah olmanın avantajlarını savunuyorlardır. Fakat süre ilerledikçe Chris, beyni yıkanmış gibi görünen insanlarla dolu bu zengin mekanın kendisi için ne biçim bir kabusa dönüşeceğini anlamaya başlar.
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
  Dikkat! Yorum gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.