Beğen
6
5
  Lütfen filmi izledikten sonra diğer izleyen arkadaşlar için bilgi verici yorumlar atın. Teşekkürler...
BENZER FİLMLER

Lady Macbeth 720p izle

-

Lady Macbeth

Lady Macbeth 720p izle
 Editörün Önerisi
PUAN : 5.8
Lady Macbeth 720p izle 5.8 / 10 59 kullanıcı oyu.
  • Süre: 89 Dk.
  • Vizyon: 2017
  • Ülke: İngiltere
  • İzlenme: 857
  • Favori: 0
  • İMDB: 7.1
  • Kalite: 720P
  • Altyazı
Lady Macbeth  İzle filmi, 7.2/10  puan alarak 2017 yapımı olan filmin konusunda ise ,Shakespeare'in en önemli trajedilerinden biri olan Macbeth'in aklımıza Lady Macbeth'i getirmesi o kadar olağan ki... Zira bazı yerlerde Lady Macbeth'in ünü Macbeth'i aşıyor. İlk durumlara baktığımızda Lady Macbeth İskoç soylularından Macbeth'in eşi. Eşi ölünce İskoçya Kraliçesi olan kadının arka planına baktığımızda yoğun bir güç, fenalık ve çatışma barındırdığını görürüz.

Lady Macbeth Türkçe Dublaj izle,Macbeth birçok esere mevzu olmuş ve dolayısıyla değişik versiyonlarda karşımıza çıkmıştır. Fakat bizim dimağımızda yer eden ya da bizlere Macbeth'i asıl tanıtanın Shakespeare olduğunu söylemek mümkün. 1605 yılında Macbeth'i yazmaya başlamış olan Shakespeare ertesi yıl eseri tamamlar. Farklı bir Macbeth karakteri çizen yazar Lady Macbeth'i de ilave ederek dramatik bir aksiyonla seyircinin beklentisine önayak oluyor. Lady Macbeth kadınsı duyguları önüne katmak yerine hırs, zalimlik ve güce kendini kaptırmıştır. İzlediğimiz bu çağıl versiyonda İngiltere’nin önemli genç dönem oyun yazarlarından Alice Birch ile tiyatro yönetmeni William Oldroyd, Nikolai Leskov’un kitabı 'Mtsensk İlçesi’nin Lady Macbeth’i’ni uyarlamışlar. Filmin Shakespeare tragedyasıyla çok bağlantısı yok. Hatta basit bir değişim hikayesi olarak ele alırsak daha heyecanlı ve yaratıcı bulabiliriz fakat yönetmenler de yani Lady Macbeth diyerek o fenacülleşen ruha selam çakmayı dikkatsizlik etmiyorlar. Bir taraftan da Lady Macbeth Shakespeare'in eserlerindeki en güçlü kadın karakterlerden biri olarak yerini sağlamlaştırıyor. Doğrusu her anlamda ele alınası bir karakter çerçevesi yaratıyor. 

Filme dönecek olursak bir intikam hikayesinin dört başı mamur hali diyebiliriz. Katherine, ailesi tarafınca yaşça büyük ve zengin insanla evlendirilir. Kocasının aşağılayıcı hareketlerine maruz kalan Katherine kendini korumak için farklı bir yol seçer. Kocasının uzun bir seyahate cıkmasını fırsat bilerek çiftlikteki işçilerden Sebastian ile bir ilişki yaşamaya adım atar. Filmin bundan sonrası Katherine'nin 'aşkını' korumak için çevreına kötülük ve haince planlar yapmakla geçerken, asıl duygunun kendisini koruma altına almak olduğunu hissettiriyor. Burada erotizm ve soğukkanlı planlar devrede. Katherine işçi Sebastian'ın yardımıyla, yoluna çıkan herkesi ve her şeyi yok ederek ya da etkisizleştirerek bir anlamda ekinleri biçe biçe gidiyor. Macbeth hikayesinin özü de burada çıkıyor. Shakespeare'in Macbeth'i işlediği cinayetlerden zevk almayan, hatta ilk cinayeti işlediğinde acı çeken biri. 3.Richard gibi fenalükle beslenen biri değil. Fakat buna karşın uzaklaştığı terbiyeın azabını çekerek ilerleyen, yani meydana getirmeye idame eden bir adam. Lady Macbeth ise fenalüğün pençesinde kıvranan, kocasını piyon gibi kullanan ve onu cinayetlere zorlayan güçlü ama bir taraftan da kendisi de bu fenalüklerle baş edemeyecek denli zehirli bir karakter. Gücü devam ettirmenin formülünü fenacül olmakla eşdeğer tutanların sonunu ölüme bağlayan bu trajedi, bu tiyatro Katherine'nin damarlarında dolaşmaya idame eden bir tutku adeta. 
  Filmin Yönetmen ve Oyuncuları
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
  Dikkat! Yorum gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.