Reklamları Kapat!

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar | 720p |

Filmleri farklı alternatiflerden izlemek için üstteki alternatifler kısmından seçim yapabilirsiniz. • Film Bilgileri 3 hafta önce eklendi

  Ağustos Böcekleri ve Karıncalar |720p|

  1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz Puan verilmedi)
  Loading...

  Ağustos Böcekleri ve Karıncalar İzle

  Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Filmi Genç yönetmen Erhan Tuncer’in son ve ikinci uzun metrajlı filmi Ağustos Böcekleri ve Karıncalar, ölüm döşeğindeki bir babanın son günlerinde evine toplanan miniklerının açmazlarını anlatırken, bunu kısıtlı mekânda ele almayı seçerek diyaloglara ve oyunculuklara dikkat çekiyor. Bu sebeple de bir tiyatro oyunu atmosferinde geçiyor.

  Tuncer’in yazıp yönettiği filmin başrollerinde Macit Koper’in oğlu şekilde tanıdığımız Gün Koper, Erdem Akakçe ve Bennu Yıldırımlar yer alıyor. Bennu Yıldırımlar 7 yıl aradan sonra rol aldığı sinema filminde bildiğimiz gibi, çok başarılı. Kendisi ile alakası olmadığını belirttiği Selma karakterinin altından ustaca kalkmış. Selma’nın geçmişi ile yüzleşmeyi reddederek gündelik hayat sıkıntılarından kurtulma çabası Yıldırımlar’ın film boyunca yüzüne yansıyor. Erdem Akakçe ise tüm filmi hemen hemen sırtlıyor ve karşımıza üzülerek tanıdığımız birisi şekilde çıkıyor. Akakçe’nin deneyimi ve yeteneği her sahnesinde göze çarpıyor. Ortaya çıkardığı karakter Metin’in inişleri çıkışları seyirciyi yakalıyor ve yer yer güldürürken yer yer tiksindiriyor. – Karakterin karikatürize bulunduğunu düşünenler de olabilir tabii. – Daha sonra Metin’in de geliverdiği noktanın tamamı ile kendisinin suçu olmadığını öğreniyoruz. Akakçe’nin performansının yardımı ile Metin’in hikayesi gerçekte kendi içerisinde filmin söylemek istediği cümleleri taşıyor. Gün Koper ise babasından devraldığı karakteristik görünüşü ve mimikleri ile filme çok yakışıyor. Kemal karakterinin oyuncu seçimi kesinlikle tam isabet. Umarız daha sık beyaz perdede izleriz. Tüm bu roller kesilmemiş, uzun, hareketsiz, bol monologlu sahnelerle sınanıyor ve hepsi başarı ile sonuçlanıyor film boyunca.

  Hikayeye gelecek olursak Ağustos Böcekleri ve Karıncalar’ın asıl değinmek istediği konu baş karakter Kemal’in de köşe yazısında değindiği “iletişimsizlik”. İletişim çağında yaşadığımıza görmeyin bundan bahsetmiyor film. Biz film ile bir sonucu izliyoruz. İletişimsizliğin, sevgisizliğin büyük sonuçlarını izliyoruz. Film bunu anlatırken de araya geçmişten gelen acı tatlı anıları yerleştirerek, Kemal’in iç dünyasından kesitler sunan kurgusu ile bir bütüne ulaşıyor.

  IMDB Puanı:

  Yıl - Ülke: ( )

  Yönetmen:

  Oyuncular: , , , ,

  Senaryo:

  Tür:

  Kategori: 1080p Filmler izle, Filmler

  Yorum Ekle
  İsim
  E-Mail

  Filmden Bir Sahne ile İlgili Bilgi Verecekseniz İşaretleyiniz

  Hd film izle

  Sitemizde şuan toplam 63 film, 5 dizi, 7 haber bulunmaktadır.